Lidhje

Krishtlindjet në Kosovë

  • Leonat Shehu

Në Kosovë, krishtlindjet u kremtuan me urimet për mbarësi, paqe e mirëkuptim ndërmjet njerëzve. Përfaqësues fetarë e politikë uruan besimtarët katolikë, Ipeshkvin e Kosovës dhe atin e shenjtë Papa Françeskun për festën e Krishtlindjeve. Mesha kryesore u mbajt në katedralen Nënë Tereza në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG