Lidhje

Amb. Delawie për luftën kundër korrupsionit


Në Kosovë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara Greg Delawie tha se lufta kundër korrupsionit në Kosovë është një nga përparësitë kryesore të administratës amerikane dhe e punës së tij.

Gjatë shënimit të Ditës Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, ambasadori Delawie tha se kjo dukuri dëmton ekonominë dhe përparimin e Kosovës e cila mbetet në listën e vendeve me shkallë të lartë korrupsioni.

Amb. Delawie për luftën kundër korrupsionit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

XS
SM
MD
LG