Lidhje

Amb. Delawie: korrupsioni në Kosovë është rrënjosur thellë


Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie tha të premten, se korrupsioni në Kosovë është rrënjosur thellë dhe se çrrënjosja e tij nuk mund të bëhet brenda një kohe të shkurtër.

Gjatë një debati mbi korrupsionin në Kosovë, ai shprehu veçanërisht shqetësimin për ndikimin politik që po ushtrohet në gjykatat e të gjitha niveleve në Kosovë.

Debat për korrupsionin në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG