Lidhje

Korrupsioni në Kosovë dhe përpjekjet për ta luftuar


Në Kosovë, lëvizja "FOL bëri të ditur se gjatë vitit 2014 institucionet përgjegjëse për luftimin e korrupsionit kanë pranuar dhe trajtuar rreth 3500 lëndë të korrupsionit, prej të cilave 30 për qind janë përfunduar.

Ata shprehën pakënaqësinë me shkallën e ndjekjes së rasteve të tilla nga organet e drejtësisë, ndërsa thonë se korrupsioni në Kosovë nuk luftohet në nivelin e lartë e zyrtarëve.

Lëvizja "Fol" për korrupsionin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

XS
SM
MD
LG