Lidhje

Kosovë, lufta kundër korrupsionit


Në një raport të Institutit të Kosovës për Drejtësi, vlerësohet se veprimet e prokurorisë në praktikë janë të pamjaftueshme për luftën kundër korrupsionit.

Gjatë një bisede për Zërin e Amerikës, Betim Musliu i këtij instituti thotë se prokuroria vazhdon të jetë e nënshtruar ndaj politikës dhe ndërhyrjeve dhe se mungesa e vullnetit dhe llogaridhënies po e bëjnë të pamundur luftën kundër korrupsionit.

Korrupsioni në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

XS
SM
MD
LG