Lidhje

Thirrje për luftë ndaj korrupsionit në Kosovë


Në Kosovë, autoritetet ndërkombëtare bënë thirrje të premten për më shumë angazhim të institucioneve të vendit për të luftuar korrupsionin, që sipas tyre është pengesa dhe rreziku më i madh për të ardhmen evropiane të Kosovës.

Ata thanë se korrupsioni nuk trajtohet vetëm me tryeza, por duhet dërgohen mesazhe të qarta për të gjithë ata që e luftojnë këtë dukuri.

Kosovë, lufta korrupsionit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

XS
SM
MD
LG