Lidhje

Kosovë, debat rreth ideve për "korrigjimin e kufijve" me Serbinë


Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, u bëri thirrje udhëheqësve të institucioneve të Kosovës, që të kenë durim strategjik për të konsoliduar shtetësinë e Kosovës. Ai shprehu mbështetje për procesin e bisedimeve me Serbinë. Kosova është përfshirë në debate për kufijtë, pasi presidenti Hashim Thaçi vazhdon të mbrojë idenë e tij për korrigjimin e kufijve, si rrugë për të siguruar njohjen e ndërsjellë me Serbinë; por opozita dhe partitë e koalicionit qeverisës po e kundërshtojnë këtë mënyrë.

Kosovë, debat rreth propozimeve për ndryshim kufijsh
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG