Lidhje

Të bërit biznes në Kosovë


Në Kosovë, përfaqësues të bizneseve thonë se gjatë tremujorit të dytë të këtij viti mjedisi i të bërit biznes është përmirësuar më krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.

Gjatë prezantimit të rezultateve të një ankete lidhur me gjendjen dhe sfidat e bizneseve në Kosovë, u tha se megjithëse pritjet për punësim mbeten pozitive, shqetësim mbetet numri i lartë i papunësisë në Kosovë.

Të bërit biznes në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

XS
SM
MD
LG