Lidhje

Sfidat ekonomike të Kosovës në vitin 2015


Sfidat ekonomike të Kosovës më 2015
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Në Kosovë, njohës të ekonomisë thonë se viti 2015 ishte periudhë sfidash të vështirapolitike, që ndikojnë edhe në çështjet ekonomike. Ata veçojnë faktin se me gjithë që vendi ka bërë disa përparime, mungesa e qëndrueshmërisë politike, mungesa e një plani zhvillimor dhe fondet e pakta tëbuxhetit për investime të reja nuk po e mbështesin zhvillimin ekonomik.

Sfidat ekonomike të Kosovës më 2015
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

XS
SM
MD
LG