Lidhje

Kosovë, debate për reformimin e sistemit zgjedhor


Në Kosovë, autoritetet dhe partitë politike, filluan pa opozitën, debatet për mënyrën se si të reformohet sistemi zgjedhor që vlerësohet i domosdoshëm për organizimin e zgjedhjeve të ardhshme.

Por, reformimi pritet të jetë sfidë, pasi për vite me radhëm, partitë politike nuk kanë arritur të gjejnë konsensus për këtë çështje.

Reforma zgjedhore në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

XS
SM
MD
LG