Lidhje

Shfrytëzimi i energjisë diellore në Kosovë


Shfrytëzimi i energjisë diellore në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:48 0:00

Në Kosovë, vitet e fundit ka patur rritje përdorimi i paneleve diellore për energji elektrike me kosto të ulët dhe për ruajtjen e mjedisit. Deri tani, rreth 400 biznese kanë instaluar panele, dhe është hapur fabrika e parë për prodhimin e tyre në Kosovë.

XS
SM
MD
LG