Lidhje

Kosovë: Hapat drejt liberalizimit të vizave


Kosova dhe liberalizimi i vizave me BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Qeveria e Kosovës është zotuar që deri në fillim të muajit qershor, të përmbushë kriteret e Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave dhe t’i raportojë përparimin këtij komisioni. Gjatë kësaj jave është diskutuar shumë për kohën e shkurtër dhe nevojën për më shumë vullnet politikë për përmbushjen e kritereve. Analistët thonë ndërkaq se mungesa e këtij vullneti ka bërë që Kosova të zvarrisë pjesën e saj të punës posaçërisht në luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Kosova dhe liberalizimi i vizave me BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

XS
SM
MD
LG