Lidhje

Kosova dhe politikat energjetike evropiane


Politikat e reja energjetike të propozuara nga Komisioni Evropian, që synojnë shkurtimin e masës së gazeve ndotëse që shkaktojnë efektin serrë, pritet të ushtrojë ndikim edhe në qasjen e vendeve të Ballkanit, që aspirojnë integrimet evropiane. Në Kosovë, e cila varet nga shfrytëzimi qymyrit linjit, ekspertët e mjedisit thonë se ardhmëria e saj energjetike duhet kërkuar në burimet alternative dhe në bashkëpunimin më të ngushtë me Shqipërinë.

Kosova dhe politikat energjitike të Evropës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG