Lidhje

Sfidat për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës


Në Kosovë, partitë politike dështuan të zgjedhin organet drejtuese të Parlamentit të Kosovës, edhe pas më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare. Për analistin e Grupit të Ballkanit për Politika, Naim Rashiti, zgjidhja e kësaj situate kërkon bisedime dhe arritje të kompromisit. Në një bisedë për Zërin e Amerikës, ai thotë se beson që ende mund të gjendet një zgjidhje që do të shmangte zgjedhjet e jashtëzakonshme, me të cilat sipas tij, partitë politike do të dilnin humbëse.

Sfida për institucionet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

XS
SM
MD
LG