Lidhje

Kosova do të kërkojë në 2018 statusin e vendit kandidat për BE


Kosova dhe aderimi në BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Në Kosovë, autoritetet thanë se presin që në vitin 2018 të aplikojnë për statusin e kandidatit për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Këto komente u bënë gjatë një konference lidhur me Agjendën për reforma evropiane, një mekanizëm ky përmes të cilit synohet çuarja përpara e reformave kryesore që dalin nga marrëveshja për Stabilizim Asociim. Kosova vazhdon të mbetet e fundit në Ballkanin Perëndimor në proceset integruese.

Kosova dhe aderimi në BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG