Lidhje

Kosova merr zyrtarisht raportin e KE


Kosova merr raportin e KE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Në Kosovë, udhëheqësit më të lartë e morën sot edhe zyrtarisht raportin e Komisionit Evropian. Megjithë reagimet pozitive për raportin, udhëheqësit kërkuan qartësi për Kosovën në rrugën e saj evropiane dhe të trajtohet në mënyrë të barabartë me shtetet tjera të rajonit. Raporti i përparimit përshkruan pak përparime në Kosovë ndërsa kërkon thellimin e reformave dhe angazhim më të madh në bisedimet me Serbinë.

Kosova merr raportin e KE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG