Lidhje

Kremtohen Krishtlindjet Ortodokse në Kosovë


Krishtlindjet ortodokse u kremtuan të enjten edhe në kishat e manastiret e Kosovës, ndërsa liturgjia kryesore është shërbyer në manastirin mesjetar të Graçanicës, afër Prishtinës.

Përfaqësuesit më të lartë të Kosovës kanë përgëzuar besimtarët e komunitetit serb, duke bërë thirrje për ruajtjen e tolerancës etnike e fetare dhe punë të përbashkët të të gjithë qytetarëve të Kosovës.

Krishtlindjet ortodokse në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG