Lidhje

Analistët: qëndrimet e kundërta për marrëveshjet, shqetësuese


Në Kosovë, qeveria dhe partitë opozitare vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta për mënyrën e zgjidhjes së krizës politike me të cilën po përballet vendi.

Që nga 22 shtatori opozita ka bllokuar me mjete të ndryshme mbajtjen e seancave të parlamentit, për shkak të marrëveshjeve të qeverisë të arritura në bisedimet me Serbinë dhe shënimit të vijës kufitare me Malin e Zi.

Njohës të çështjeve politike në Kosovë thonë se mungesa e një qasjeje për të bisedime mes partive në pushtet dhe opozitës vazhdon të mbetet shqetësim.

Ngërçi politik në parlamentin e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG