Lidhje

Kosovë, debat mbi integrimet evropiane


Kosovë, debat mbi integrimin në BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Kosovë, debat mbi integrimin në BE

Në Kosovë, partitë politike në pushtet dhe ato në opozitë debatuan për herë të parë pas shumë muajsh përballjeje dhe protestash të opozitës kundër koalicionit qeverisës. Në një konferencë për rolin e marrëveshjes për Stabilizim Asocimit me BE-në, të dyja palët u pajtuan për rrugën evropiane të Kosovës, por jo për mënyrën dhe qasjen e tyre përballë kësaj sfide.

Kosovë, debat mbi integrimin në BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG