Lidhje

Kosovë: Vazhdojnë akuzat qeveri-opozitë


Në Kosovë, qeveria dhe partitë opozitare vazhdojnë të akuzojnë njëra tjetrën për gjendjen e krijuar në vend. Partitë opozitare nuk kanë lejuar mbajtjen e seancave të parlamentit, në shenjë kundërshtimi ndaj marrëveshjeve të arritura në bisedimet me Serbinë dhe shënimit të vijës kufitare me Malin e Zi.

Mosmarrëveshjet pozitë-opozitë në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

XS
SM
MD
LG