Lidhje

Kosovë: Kremtohen Krishtlindjet ortodokse


Krishtlindjet ortodokse në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Krishtlindjet ortodokse u kremtuan edhe në kishat e manastiret e Kosovës, ndërsa liturgjia kryesore është shërbyer në manastirin mesjetar të Graçanicës, afër Prishtinës. Përfaqësuesit më të lartë të Kosovës kanë përgëzuar besimtarët e komunitetit serb duke bërë thirrje për ruajtjen e tolerancës etnike e fetare dhe punë të përbashkët të të gjithë qytetarëve të Kosovës.

Krishtlindjet ortodokse në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG