Lidhje

Kosovë, debat për mocion mosbesimi ndaj qeverisë


Parlamenti i Kosovës ka caktuar për të mërkurën seancën e radhës, ku do të debatohet mocioni i mosbesimit për qeverinë aktuale, një nismë kjo e partive opozitare dhe e përkrahur nga disa deputet të koalicionit qeverisës.

Nëse mocioni siguron 61 vota, atëherë vendi mund të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Nismëtarët e mocionit thonë se kjo është rruga për tejkalimin e gjendjes së krijuar në vend, ndërsa partitë në pushtet kanë shprehur mendime të ndryshme për punën e deritashme të institucioneve të vendit.

Kosovë, kërkohet mocion për qeverinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG