Lidhje

Parlamenti i Kosovës përfshihet në debate


Parlamenti i Kosovës u përfshi në debate të ashpra pas vazhdimit të seancës së jashtëzakonshme, e cila ishte ndërprerë tri javë më parë, për shkak të mungesës së koalicionit qeverisës.

Opozita akuzoi kryeministrin për papërgjegjësi dhe paralajmëroi bojkotimin e votimeve për çështje që kërkojnë dy të tretat e votave në parlament. Ndërsa kryeministri Haradinaj tha se opozita nuk është serioze në kërkesat e saj dhe braktisi seancën.

Parlamenti i Kosovës rihapet me debate
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG