Lidhje

Nënkryetarja e PE viziton Prishtinën


Lunacek në Kosovë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Lunacek në Kosovë

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek bëri thirrje sot në Prishtinë që të mos bllokohet puna e parlamentit dhe sipas saj hedhja me vezë brenda tij nuk duhet të jetë pjesë e debateve. Ajo tha se marrëveshja për asociacionin e komunave me shumicë serbe nuk paraqet pushtet të tretë në Kosovë. Zonja Lunacek qëndroi në Prishtinë në krye të një delegacioni të parlamentit Evropian.

Lunacek në Kosovë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

XS
SM
MD
LG