Lidhje

Kosova përballë fushatës serbe kundër pavarësisë


Kosova përballë fushatës serbe kundër pavarësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Muajt e fundit, Serbia po zhvillon një fushatë për të parandaluar njohjet e reja dhe tërheqjen e atyre që tashmë kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Kjo temë ka nxitur përplasje ndërmjet dy vendeve, por edhe paqartësi për efektet e kësaj fushate. Ndërsa zyrtarë të ministrisë së punëve të jashtme të Kosovës thonë se janë duke ndërmarrë veprime për t’iu kundërpërgjigjur fushatës së Serbisë, analistët bëjnë thirrje për një qasje më strategjike dhe reagim më të shpejtë të shtetit të Kosovës kundër fushatës së Serbisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG