Lidhje

Kosova përkujton sulmet e 11 shtatorit në SHBA

  • Leonat Shehu

Kosova përkujton sulmet e 11 shtatorit në SHBA

Përvjetori i sulmeve të 11 shtatorit, shënohet ne forma të ndryshme çdo vit edhe në Kosovë, ku roli i Shteteve të Bashkuara vlerësohet i pazëvendësueshëm në procesin e çlirimit dhe pavarësimit të Kosovës. Sonte atje përmbyllet festivali i filmit të shkurtër me emrin “nine eleven” i cili është themeluar me qëllim të solidarizimit me viktimat e sulmeve të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

XS
SM
MD
LG