Lidhje

Arrestime pas protestës së ish luftëtarëve të UÇK-së


Në Kosovë, policia bëri të ditur se ka arrestuar 10 persona pas protestës të ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët hynë sot me forcë në oborrin e qeverisë, me kërkesat që të përshpejtohet procesi i njohjes dhe verifikimit të statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të kësaj ushtrie.

Ata kërkuan përmbylljen e shpejtë të këtij procesi, zvarritja e të cilit pamundëson zbatimin e ligjit që siguron mbështetje për këtë kategori.

Autoritetet thonë se vonesat janë kushtëzuar nga numri i madh i personave që pretendojnë një status të tillë.

Protesta ish luftëtarët e UÇK-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG