Lidhje

Isa Mustafa për çështjen e gjykatës speciale


Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha të premten se institucionet janë të përkushtuara që të përmbyllin çështjen e ngritjes së Gjykatës së Posaçme për krime lufte, para se parlamenti të shkojë në pushime.

Ai i bëri këto komente në një takim me gazetarë në Prishtinë, ku foli edhe për bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe kërkesat për zbatimin e plotë të marrëveshjeve të arritura deri tani në këtë proces.

Gjykata e posaçme
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

XS
SM
MD
LG