Lidhje

Reagime ndaj marrëveshjeve Kosovë-Serbi


Reagime ndaj marrëveshjeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Në Kosovë, po vazhdojnë reagimet rreth marrëveshjeve të nënshkruara me Serbinë të martën në Bruksel. Pasi të dy vendet nënshkruan katër marrëveshje, pati reagime të shumta për mënyrën e themelimit të Asociacionit të Komunave Serbe, që është kundërshtuar nga opozita dhe një pjesë e shoqërisë civile. Ata thonë se me këtë marrëveshje po krijohet një pushtet i ri në Kosovë, që sipas tyre, do të jetë i dëmshëm për interesat e vendit.

Teksti i marrëveshjes për asociacionin e komunave me shumicë serbe

Reagime ndaj marrëveshjeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

XS
SM
MD
LG