Lidhje

Statusi i komunave serbe në Kosovë


Bisedimet Prishtine-Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Drejtuesit e komunave me shumicë serbe në Kosovë kërkojnë nga Beogradi dhe Prishtina, që javën e ardhshme të përmbyllin procesin e krijimit të asociacionit të këtyre komunave. Të martën në Bruksel, Kosova dhe Serbia do të vazhdojnë bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre dhe çështja e asociacionit të komunave me shumicë serbe pritet të jetë ndër çështjet kryesore.

Bisedimet Prishtine-Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG