Lidhje

Kosova, në një konferencë rajonale në Serbi


Ministrat e Kosovës në Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Në Kosovë, autoritetet kanë bërë të ditur se dy ministra të qeverisë do të marrin pjesë në një konferencë rajonale që do të mbahet në Beograd. Konferenca në të cilën pritet të marrin pjesë edhe zyrtarë të lartë evropianë, ka për qëllim rritjen e bashkëpunimit ndërmjet vendeve të rajonit dhe të shtyjë përpara projektet e përbashkëta. Autoritetet në Kosovë thanë se ministrat do të përfaqësohen të barabartë me homologët e tyre, ndërsa autoritetet serbe kanë bërë të ditur se konferenca do të mbahet në të ashtuquajturën formulë Gymnich, sipas të cilit pjesëmarrësit përfaqësohen vetëm me emrin e tyre.

Ministrat e Kosovës në Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

XS
SM
MD
LG