Lidhje

Kosova, Serbia takim me zyrtarët e BE


Grupet punuese të Kosovës dhe Serbisë pritet të takohen në Bruksel me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian për të diskutuar zbatimin e rezultatit të zgjedhjeve komunale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe. Mospajtimet rreth procedurave kanë bërë që të shtyhet konstituimi i komunave në veri, ndërsa mos mbledhja e kuvendeve komunale deri në fund të kësaj jave mund të çojë në zgjedhje të reja në atë zonë.

Kosove-Debate rreth konstituimit te komunave veriore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00
XS
SM
MD
LG