Lidhje

Kosovë, qeveria dhe opozita me qasje të ndryshme për bisedimet me Serbinë


Kosovë: qeveria dhe opozita, qasje të ndryshme për bisedimet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Në Kosovë, partitë në pushtet dhe të opozitës po vazhdojnë të debatojnë nëpërmjet konferencave lidhur me rolin e tyre në bisedimet me Serbinë. Derisa qeveria po kërkon përfshirjen e opozitës në kuadër të ekipit negociator, partitë opozitare po bëjnë thirrje që qeveria të marr përgjegjësinë për bisedimet. Arritja e një konsensusi të brendshëm vazhdon të mbetet sfidë në Kosovë, në një kohë kur janë shtuar trysnitë nga faktorët ndërkombëtar që të arrihet një marrëveshje përfundimtare ndërmjet Kosovës e Serbisë.

Kosovë: qeveria dhe opozita, qasje të ndryshme për bisedimet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG