Lidhje

Kosovë, opozita kritikon platformën e bisedimeve me Serbinë


Në Kosovë, partitë opozitare kritikuan platformën e qeverisë për mënyrën e përmbylljes së bisedimeve me Serbinë, e cila sipas tyre është e varfër dhe jo serioze.

Ata thanë se qeveria aktuale nuk ka legjitimitet për të biseduar me Serbinë, ndërsa kritikuan edhe mundësinë që këto bisedime të udhëhiqen nga presidenti Hashim Thaçi, i cili sipas tyre nuk paraqet unitetin e vendit.

Kosovë, opozita kritikon platformën e bisedimeve me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG