Lidhje

Kosova dhe mundësitë e Sfidës së Mijëvjeçarit


Në Kosovë, autoritetet presin që nëpërmjet fondeve të Korporatës Sfida e Mijëvjeçarit të zhvillojnë ekonominë, të hapin vende të reja pune dhe të ulin varfërinë. Në një bisedë për Zërin e Amerikës, ekonomisti kryesor për zhvillimin e projekteve të kësaj Korporate, Alban Zogaj tha se janë duke u bërë analizat e para për të parë se ku mund të investohen këto fonde.

Kontributi i pritshëm i Sfidës së Mijëvjeçarit për Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

XS
SM
MD
LG