Lidhje

Kosovë: Debat për Gjykatën e Posaçme


Kosovë: Debati për Gjykatën e Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Në Kosovë, përfaqësues institucionesh janë vënë në përpjekje për të siguruar mbështetje në procesin e ngritjes së Gjykatës së Posaçme që do të trajtojë pretendimet për përfshirje të ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare në krime lufte. Partitë opozitare dhe shoqatat e dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare kundërshtojnë ngritjen e gjykatës çështja e së cilës do të debatohet të premten në parlamentin e Kosovës.

Kosovë: Debati për Gjykatën e Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

XS
SM
MD
LG