Lidhje

Kryetarja e Gjykatës së Posaçme shkon në Kosovë


Në Kosovë Kryetarja e Gjykatës së Posaçme që do të trajtojë pretendimet për krime lufte, Ekaterina Trendafilova, tha se ende nuk ka asnjë akuzë të ngritur rreth këtyre pretendimeve, ndërsa nënvizoi se kjo gjykatë do të merret me individët dhe jo me organizata, apo etni.

Në vizitën e saj të parë në Kosovë, ajo tha se tha se gjykata do të jetë e paanshme dhe e pandikuar politikisht.

Shefja e Gjykatës së Posaçme viziton Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG