Lidhje

Kosovë, çështja e Postës dhe Telekomit


Në Kosovë, qeveria vendosi të hedhë për votim në Parlament çështjen e privatizimit të Postës dhe Telekomit në kuadër të votimeve që do të bëhen të enjten për buxhetin e vitit 2014.

Vendimi ka nxitur reagime të ashpra të partive në opozitë, të cilat thanë se do të bëjnë çdo gjë për të penguar këtë formë të miratimit të shitjes së 75 për qind të aksioneve të Postës dhe Telekomit, kontrata për të cilën është shtyrë deri më 26 dhjetor.
Privatizimi i PTK-së
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00
XS
SM
MD
LG