Lidhje

Ditë e qetë pas tensioneve në Kosovë


Në Kosovë sot ishte ditë e qetë pas tensioneve të larta politike të një dite me parë që përcollën procesin e votimeve në parlament i cili zgjodhi Hashim Thaçin për president të ri të Kosovës. Bashkimi Evropian bëri thirrje sot që udhëheqësit politik të vendit të punojnë se bashku për uljen e tensioneve që kanë përshkuar jetën politike tashmë për një gjysmë viti për shkak të mospajtimeve të thella ndërmjet qeverisë dhe opozitës.

Kosovë: Gjendja e qetë pas tensioneve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

XS
SM
MD
LG