Lidhje

Kosovë: Paraburgim për dy të dyshuar për përfshirje në terrorizëm


Kosovë: Ndalime për terrorizëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Në Kosovë, gjykata themelore e Gjilanit u deklaroi masën e paraburgimit prej 30 ditësh dy personave të dyshuar për përfshirje në terrorizëm. Të dyshuarit u arrestuan të hënën nga Policia e Kosovës në aeroportin e Prishtinës derisa po ktheheshin nga Lindja e Mesme nëpërmjet Stambollit, dhe se sipas policisë, ata për më shumë se një vit dyshohet të kenë qenë pjesë e grupit militant Shteti Islamik. Që nga viti 2012 Kosova është përballur me problemin e shkuarjes së qytetarëve të saj në luftërat në Lindjen e Mesme.

Kosovë: Ndalime për terrorizëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

XS
SM
MD
LG