Lidhje

Kosovë, kundërshtime për termocentralin e ri


Në Kosovë, përfaqësues të shoqërisë civile vazhdojnë të kundërshtojnë ndërtimin e termocentralit të ri të bazuar në qymyrin linjit. Ata thonë se ky projekt përveç që është i dëmshëm për mjedisin, dëmton edhe ekonominë e Kosovës dhe qytetarët e saj. Në dhjetor të vitit të kaluar qeveria e Kosovës dhe kompania amerikane "Contour Global" nënshkruan një marrëveshje të mirëkuptimit për ndërtimin e termocentralit të ri në Kosovë.

Kosovë, kundërshtime për termocentralin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG