Lidhje

Kosova aplikon për antarësim në UNESCO


Kërkesa e Kosovës për anëtarësim në Agjencinë e Kombeve të Bashkuara për Arsimin, Shkencën dhe Kulturën, UNESCO, ka nxitur reagime të ashpra të Beogradit, që ka filluar një fushatë për të penguar këtë proces. Prishtina ndërkaq, thotë se Beogradi nuk mund të pengojë në rrugë ligjore anëtarësimin e Kosovës në UNESCO, pjesë e së cilës janë bërë edhe vende që nuk janë anëtare të Kombeve të Bashkuara.

UNESCO, aplikimi i Kosoves
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

XS
SM
MD
LG