Lidhje

Asgjësimi i armëve në Kosovë


Në Kosovë autoritetet janë duke shkatërruar rreth 2 mijë e katërqind armë të paligjshme, të konfiskuara gjatë vitit të kaluar.

Ndonëse nuk ka shënime të sakta, besohet se qindra mijëra armë dhe municione të paligjshme ndodhen në duart e qytetarëve të Kosovës.

Përfaqësues të institucioneve vendase e ndërkombëtare vlerësojnë se përdorimi i këtyre armëve paraqet kërcënim serioz për rajonin e Ballkanit ngaqë nuk janë të siguruara mirë.

Kosovë, shkatërrimi i armëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

XS
SM
MD
LG