Lidhje

Prishtinë, parakalim për sigurinë në trafik


Prishtinë, marshim në përkujtim të viktimave të aksidenteve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Në Kosovë, grupe veprimtaresh dhe qytetarë parakaluan nëpër qendër të Prishtinës për të shënuar ditën Botërore të përkujtimit të viktimave në trafikun rrugor. Vetëm gjatë periudhës janar-tetor të këtij viti, sipas policisë së Kosovës, në aksidente trafiku kanë humbur jetën 106 persona, një shifër kjo më e lartë se e një viti më parë.

Prishtinë, marshim në përkujtim të viktimave të aksidenteve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG