Lidhje

Kosovë: Autoritetet sërish shprehen kundër synimeve për ndarjen e vendit

  • Leonat Shehu

Kosovë: Autoritetet sërish shprehen kundër synimeve për ndarjen e vendit

Në Kosovë, autoritetet kanë shpreh sërish kundërshtimin e tyre ndaj çdo synimi për ndarjen tokësore të Kosovës. Këto komente pasuan deklaratat e ditëve të fundit nga përfaqësues të qeverisë serbe, të cilët kanë riaktualizuar idetë për ndarjen tokësore të Kosovës. Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës thonë se tërësia tokësore dhe statusi i Kosovës janë çështje të padiskutueshme.

XS
SM
MD
LG