Lidhje

Kosovë: E kufizuar lëvizja e trupave të NATO-s në veri


Kosovë: E kufizuar lëvizja e trupave të NATO-s në veri

Në veriun e Kosovës, serbët lokal po vazhdojnë të kufizojnë lëvizjen e trupave të NATO-s, ndërsa po mbajnë të bllokuara të gjitha rrugët që çojnë në vendkalimet kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Autoritetet e sigurisë thonë se gjendja në zonë është e qetë por me tensione të larta, ndërsa gjatë natës është zbuluar një bombe dore e hedhur në oborrin e një stacioni të policisë në veri, por e cila nuk kishte shpërthyer.

XS
SM
MD
LG