Lidhje

Dy zyrtarë të lartë evropianë në Kosovë lidhur me Gjykatën e Posaçme


Shqetësimet mbi nismën për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën e Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Në Kosovë, po qëndrojnë dy zyrtarë të lartë evropianë për të disktuar me zyrtarë institucionalë dhe të partive politike shqetësimet e ngritura nga qeveritë perëndimore lidhur me nismën për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën e Posaçme. Nisma ka ndarë edhe partitë politike në vend që kanë qëndrime të ndryshme rreth mundësisë së zhbërjes së kësaj gjykate dhe pasojave të një veprimi të tillë.

Shqetësimet mbi nismën për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën e Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG