Lidhje

Media Arkivi

Kosovë: Goditet ndërtesa e parlamentit


Sot në mëngjes, persona të panjohur kanë hedhur shishe me benzinë mbi ndërtesën e parlamentit të Kosovës. Sulmi që la pas vetes dëme materiale, ka goditur murin dhe një dritare në pjesën e Parlamentit ku janë vendosur zyrat e presidentes së Kosovës.

XS
SM
MD
LG