Lidhje

Djegia e shtëpisë në Drenicë


Incidenti ne Drenice
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Në Kosovë djegia e një pjese të shtëpisë së një besimtari katolik në një fshat të Kosovës qendrore, nxiti dyshime për mundësinë që të bëhej fjalë për zjarrvënie të qëllimshme me motive fetare. Dyshimet pasuan mospajtimet e banorëve shumicë të përkatësisë islame me vendimin e komunës së Drenasit që të ndajë një pjesë toke për ndërtimin e varrezave dhe kishës në fshatin Llapushnik ku jeton një komunitet i vogël katolik.

Incidenti ne Drenice
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

XS
SM
MD
LG