Lidhje

Kosovë, raste të reja të rekrutëve për luftërat në Lindjen e Mesme


Ekstremizmi dhe lufta kundër tij
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Në Kosovë, autoritetet thanë se kanë regjistruar gjashtë raste të reja të përpjekjes së qytetarëve të Kosovës për t'iu bashkuar luftërave në Lindjen e Mesme. Këto raste pasojnë një periudhë të gjatë të rënies së këtyre përpjekjeve. Në përmbyllje të punimeve të Seminarit të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, që u mbajt në Prishtinë, u tha se luftimi i ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit nuk mund të bëhet pa bashkëpunim ndërkombëtar, ndërsa u ngrit shqetësimi edhe për mundësinë e përhapjës së ideve ekstremiste nëpër burgje, ku ndodhen një numër i të kthyerve nga zonat e konfliktit.

Ekstremizmi dhe lufta kundër tij
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

XS
SM
MD
LG